História

Kapela bola dlhoročne „súrodeneckou skupinou“, v ktorej hrali dvojice bratov. Stanislav a Anton Cisíkovi a Ján a Peter Darmovzalovi. Členom, dopĺňajúcim tieto dvojce je Vladimír „Lupo“ Andráši.

V tejto zostave najskôr „chalani“ hrávali na známych trampských „potlachoch“ a vandroch. Snahou,
v tom čase 17 ročných muzikantov, bolo presadiť sa aj na hudobných pódiách. Tak sa pustili do prvých vlastných piesní a pred prvým vystúpením na festivale „Politickej piesne Bojnice“
v r.1985, bol problém s názvom. A tak vznikol nápad s Louizianou, v strede so zámerným „Z“ .

Od roku 1985 si svojim umením získava priazeň poslucháčov. Tak sa začala písať história tejto kapely, jej účinkovanie na festivaloch v okolí Prievidze v tých časoch známych ako Hudobný festival mladých, na Folkparáde v Handlovej, neskôr na Zaprášených cestách v Brezne, Prešove, na Dobrofeste  v Trnave, Country na Dunaji v Bratislave, Country flámy v Trenčíne, …atď, atď…
Od začiatku mala skupina silného kamarátskeho ducha, spoločné ciele a chuť niečo dokázať.
A boli to hlavne vlastné skladby z autorského pera Antona Cisíka, ktorými si skupina získavala nielen fanúšikov, ale aj ľudí z brandže.

Rok 1990 bol pre Louizianu prelomový. Kapela nahrala svojich prvých šesť piesní pre Slovenský rozhlas a rázne vykročila na slovenské country pódiá!
Dobré pesničky a dobrý kolektív muzikantov, to bol aj dôvod na „pozvanie“ vtedy novovzniknutého
a dodnes jediného slovenského country vydavateľstva- UMG country records Košice.

V roku1993 pre toto vydavateľstvo nahrala svoju prvú profilovú platňu. Kvalita interpretácie, hudby
a textov časom priniesla mnohé významné ocenenia na celoslovenských festivaloch.
Kapela počas ďalších rokov precestovala celé Slovensko, vystupovala na takmer všetkých známych country festivaloch usporiadaných na Slovensku.

V roku 1996 vydala svoje druhé CD s názvom Louiziana Dnes, ktoré pokrstila v Bratislavskom PKO
na známom Country bále na Dunaji. V tom čase začala kapela vo svojich piesňach stále viac využívať bicie. Štýlovo trochu „ubrala“ na rýchlosti. Jej piesne pripomínajú viac country, ale samozrejme s typickým „Louiziaňáckym“ zvukom, melodickosťou a výbornými textami. Dve sezóny, ´95 a ´96 odohral s kapelou bubeník Braňo Bartolén. Ten aj hosťoval na nahrávaní 1-ky , aj druhého CD – Dnes.

Roky 1997 až 2002 odohrali na tomto poste Marek Gazdík a Peťo Kebísek.
V roku 2002 nahrala svoj ďalší, a veľmi vydarený album s názvom „Louiziana 3-ka“. Ľuboš Pavelka hráč na bicie, od r. 2002 trvale „uzatvára“ túto formáciu.

V roku 2003 sa musela kapela vyrovnať s veľkou stratou, keď ich rady navždy opustil gitarista Stanislav Cisík, ktorý zomrel 9.4.2003.
Na jeho post nastúpil gitarista Maťo Lukáň a po ňom v roku 2004 Rado Vrška, ktorý odohral s kapelou sezónu 2005.

Máj 2005 priniesol zásadnú zmenu. Kapela sa „rozlúčila“ s Peťom Darmovzalom, s ktorým sa už dlhší čas rozchádzala v názoroch. Nahradil ho vynikajúci spevák a hráč na akustiku Marek Kotian.
V minulosti spevák folkovej formácie Dúha, v Louiziane sa naplno prejavil jeho spevácky talent
a kapela sa touto vskutku „pozitívnou“ zmenou, posunula o veľký krok dopredu.

Od roku 2006 je od januára na poste gitaristu Ján Czovari. Navrátilec z ciest po Európe, známi tiež
z účinkovania v tzv. „dvoch kusoch“ a tiež z ďalšími hudobníkmi v ďalších formáciách, priniesol do kapely nový vietor.
Od septembra toho roku má Louiziana opäť „akustický“ zvuk, keď končí v kapele Ľuboš Pavelka. Na bicie odohral takmer 5 sezón a elektrické gitary opäť nahradili akustické.

V roku 2009 opúšťa formáciu jeden z jej zakladajúcich členov, mandolínista Ján Darmovzal ktorého pracovné povinnosti zaviali do zahraničia.

V roku 2012 odchádza z kapely jej dlhoročný člen Vladimír LUPO Andráši, ktorého nahrádza na poste bas gitaristu, známi prievidzský hudobník Roman Mečiar.

Na jar 2013 kapela nahráva svoj štvrtý album pod názvom Louiziana 4-ka.

V súčastnosti hrá Louiziana  v zložení :
Anton Cisík banjo,spev, Marek Kotian gitara,spev, Ján Czovari gitara,spev, Roman Mečiar bas gitara.

Ďalším „hosťujucim“ členom kapely, je hráč na dobro, steel gitaru, bas gitaru, známi banjista „brnenských“ Poutníkov, Peter Mečiar. Na koncertoch Louiziany ho môžete vidieť a počuť od roku 2013.
Od samotného vzniku skupiny bolo jej krédom robiť vlastné piesne. A tak piesne ako „ Dážď, Podvedená, Mláďatá, Tak sa vráť, Buď šťastná alebo Výnimočná “ sú známimi evergrínmi ktoré poznáme z nahrávok, z médií, z mnohých vystúpení ktoré kapela každoročne uskutoční a nesú typický rukopis tejto skupiny. Kapela doposiaľ vydala štyri autorské a komerčne úspešné tituly, z ktorých sa predalo viac ako 6000 kusov. Dostáva ponuky na účinkovanie na rôznych country festivaloch a iných kultúrnych a spoločenských podujatiach. Počas svojej hudobnej kariéry absolvovala cez 800 vystúpení vo viac ako stovke miest a obcí našej republiky, Česka a Poľska, na prestížnych hudobných festivaloch a country báloch, niekoľko nahrávaní pre rozhlas a televíziu a získala dve desiatky ocenení a diváckych cien

Rychlá a profesionální certifikace výrobních postupů